Долинський шаховий клуб

/ Молодь та спорт / Долинський шаховий клуб

 

Долинський шаховий клуб

Долинський шаховий клубАдреса: місто Долина, вул. Чорновола, 18
Керівник: Кепещук Михайло Петрович
Код ЄДРПОУ: 24687197

 

 

 

 

Утворення шахового клубу

Долинський шаховий клуб – це неприбуткова громадська організація, яка в своїх лавах налічує близько двох сотень шахістів з Долини, Долинського району та Болехова. В середині 90-х років завдяки зусиллям таких відомих на Долинщині людям як: Степан Полюляк, Іван Мазуркевич, Тарас Мельник, Тарас Крайник, Роман Любко, Ігор Кручкевич, Роман Вовк та ін. – в Долині відбулась маленька шахова революція. Наше місто стало одним з центрів шахового життя на Прикарпатті.

В 1994-му році було створено Долинську шахову федерацію, яку очолив відомий громадський діяч, політик, лікар, шахіст – Степан Васильович Полюляк. В тому ж році в Долині було створено шаховий гурток «Біла тура» при ПК «Прометей», закуплено шахові столи, шахові годинники та шахи. На запрошення Степана Полюляка міжнародний гросмейстер Василь Іванчук двічі давав сеанси одночасної гри в Долині, та шість разів проводив тренувальні збори на теренах Долинщини. Наші шахісти почали регулярно виступати в обласних  шахових змаганнях серед дорослих та юнаків. Всі ці успіхи завершились створенням громадської організації з юридичним статусом та всіма необхідними для такої діяльності атрибутами: статутом, печаткою, реєстрацією в органах державної влади, розрахунковим рахунком в банку.

Історична подія відбулась  12 листопада 1996-го року. Саме в цей день відбулись перші установчі збори засновників Долинського шахового клубу.  Отож засновниками клубу стали присутні на зборах: Степан Полюляк, Іван Мазуркевич, Олександр Безус, Роман Савіцький, Роман Любко, Ігор Кручкевич, Тарас Мельник, Тарас Крайник, Андрій Любко, Роман Вовк.  На зборах було обрано Президента клубу – ним став керівник шахового гуртка при ПК «Прометей» Іван Мазуркевич, та Віце-президента – Степана Полюляка. Також на зборах було обрано членів правління клубу ( Роман Любко, Андрій Любко, Ігор Кручкевич) , апеляційну комісію (Мельник Тарас, Безус Олександр, Роман Вовк) та секретаря клубу (Роман Савіцький).

16 травня 1997-го року ДШК отримав свідоцтво про державну реєстрацію в Долинській РДА.

Діяльність

Основну увагу в своїй діяльності ДШК приділив вихованню юних шахістів та організацію шахових турнірів в Долині. Так започаткований в червні 1996-го року шаховий фестиваль «Братська хата» присвячений відновленню Української Державності в Львові в 1941-му році, отримав всеукраїнський статус. Також в Долині відбувались десятки шахових турнірів місцевого значення. Юним шахістам ДШК допомагав з організацією та відрядженням на шахові турніри в інші міста.

Результат не заставив себе довго чекати. Вже в вересні 1998-го року двоє юних долинян Михайло Кепещук та Віталій Купрійчук стають призерами чемпіонату області до 18-ти  років з класичних шахів. Наступного року призером серед юнаків стає долинянин Євген Малета. Також  збірна школярів району регулярно входить до числа призерів командного чемпіонату області.

За успіхами в юнацьких шахах приходять перші успіхи і в дорослих шахах. В 2000-му році Михайло Кепещук виконує норматив кандидата в майстри спорту, та стає призером кількох всеукраїнських турнірів. В 2001-му році норматив кандидата в майстри спорту підкорився Євгену Малеті. Також на початку 2000-х років з’являються нові зірки в юнацьких шахах Долинщини – це Петро Голубка та Наталка Гошилик, які неодноразово ставатимуть чемпіонами області в своїх вікових категоріях та виступатимуть на чемпіонатах України. В 2002-му році Петро Голубка стає чемпіоном України до 14-ти років з швидких шахів та займає 4-те місце на чемпіонаті Європи.

В середині 2000-х років Михайло Кепещук та Петро Голубка неодноразово стають призерами чемпіонату області.

31 березня 2008 року – сумна сторінка в історії шахів Долинщини. В цей день трагічно з життя пішов «двигун» Долинського шаховоко клубу – Степан Полюляк.

В 2011 році Петро Голубка виконує норматив міжнародного майстра. Стає переможцем та призером багатьох всеукраїнських та міжнародних турнірів.

28 серпня 2011 року відбулись звітно-виборчі збори ДШК на яких було обране нове керівництво клубу. Президентом ДШК – було обрано Михайла Кепещука, Віце-Президентом – Євгена Малету. Також до складу президії клубу ввійшли – Михайло Любко, Володимир Семків, Олександр Безус. Апеляційна комісія – Тарас Мельник, Петро Голубка.

Шаховий клуб сьогодні

На сьогодні пріоритети в роботі ДШК залишились незмінними – організація масових турнірів для любителів шахів та виховання юного покоління. Як правило двічі на місяць в Долині відбуваються шахові турніри серед яких: турнір найбільші: Турнір пам’яті Степана Полюляка, турнір «Братська хата», Кубок міського голови Долини, Новорічний бліц-турнір, Командний чемпіонат району серед школярів та серед підприємств, «Королівський» турнір, Шевченківський турнір, турнір до Дня Матері, турнір до Дня Героїв, турнір на Яворині, Кубок Незалежності, Турнір до Дня нафтовика, Турнір на Покрову, чемпіонат Долинського району та ін.. З 2013-го року під керівництвом Михайла Кепещука в шаховому гуртку при ПК «Прометей» виховуються майбутні чемпіони