Нова Сажина (Польща)

/ Долинська міська рада / Нова Сажина (Польща)

 

Нова Сажина (Польща)


Нова Сажина (Польща)Назва мовою оригіналу: Nowa Sarzyna

Держава: Польща

Регіон: Підкарпатське воєводство, Лежайський повіт

Географічні координати: 50°19′ пн. ш.22°19′ сх. д.

Статус міста з: 1973 р.

Населення: 6129 чол.

Бурмістр: Andrzej Rychel

Офіційний сайт міста: http://www.nowasarzyna.eu/

Нова Сажина – один із найдавніших партнерів Долини – місто і гміна в піденно-східній Польщі, яке адміністративно належить до Лежайського повіту Підкарпатського воєводства.

Поселення на місці сучасного міста Нова Сажина було засноване ще в далекому XIV столітті. В такому статусі населений пункт проіснував до першої половини ХХ століття, коли в 1937 році розпочався активний розвиток місцевої промисловості. Друга світова війна пригальмувала стрімкий розвиток міста, яке після її  закінчення довелось практично будувати заново. Як підтвердження цього, нинішня міська забудова Нової Сажини практично не містить будівель довоєнного періоду. Права міста Нова Сажина отримала 1973 року. Сучасне місто розташовується на площі 9,15 км², на якій проживають понад 6 тис. мешканців.

Угоду про співпрацю між Долиною та Новою Сажиною було підписано 16 грудня 2005 року. За весь цей час міста провели цілий ряд спільних заходів, які в основному грунтувались на міжлюдських та міжінституційних відносинах, професійних обмінах. Активно розвивається співпраця між містами в спортивній сфері (плавання, дитячий, жіночий та ветеранський футбол, теніс тощо) та в сфері шкільних обмінів.