Немодлін (Польща)

/ Долинська міська рада / Немодлін (Польща)

 

Немодлін (Польща)

 

Назва мовою оригіналу: Niemodlin

Держава: Польща

Регіон: Опольське воєводство, Опольський повіт

Географічні координати: 50°38′ пн. ш. 17°36′ сх. д.

Статус міста з: 1283 р.

Населення: 6856 чол.

Бурмістр: Dorota  Koncewicz

Офіційний сайт міста: http://www.niemodlin.pl/

Немодлін – перше місто-побратим Долини – місто в південно-західній Польщі, яке адміністративно належить до Опольського повіту Опольського воєводства.

Торгове поселення на території сучасного міста існувало ще в Х ст. Перша згадка про Немодлін, як населений пункт, датується 1224 роком, а Магдебурзьке право місту було надано вже в 1283 році. Основним джерелом життя для жителів феодальної епохи було сільське господарство і лісове господарство. З часів Сілезької війни і до завершення Другої світової війни місто належало спочатку до Пруссії, а згодом – до Німеччини. В цей період історії Немодлін носив назву Фалькенберг. Після 1945 року місто було повернуто до складу Польщі, а з 1999 року – включено до складу Опольського повіту. В місті збереглись визначні пам’ятки історії та архітектури, найвідомішими з яких є: Немодлінський замок (1313), Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (XIII ст.), стара ратуша (ХІХ ст.), фортифікаційні споруди та оборонні будівлі (XV ст.) та інші.

Угоду про співпрацю між Немодліном та Долиною було підписано 13 червня 2004 року, під час урочистої сесії міської ради, приуроченої святкуванню дня міста в Немодліні. Сторони зобов’язались активно розвивати співпрацю в соціально-економічній, торговій, науковій і культурній сферах, а також пропагувати міжлюдське взаємопорозуміння та співробітництво.