Комунальний заклад “Долинський муніципальний духовий оркестр”

/ Долинська міська рада / Комунальний заклад “Долинський муніципальний духовий оркестр”

 

Комунальний заклад “Долинський муніципальний духовий оркестр”

Долинський муніципальний духовий оркестрАдреса: м. Долина, просп. Незалежності, 5
Керівник: Скаб’як Ярослав Михайлович
Код ЄДРПОУ: 36963915
тел. 2-70-30

 

 

Оркестр в Долині був створений 1 жовтня (День музики) 2009 року, набув статусу “Муніципальний” та був затверджений 7 грудня 2009 р. депутатами міської ради.

11 лютого 2010 року на 42 сесії Долинської міської ради було прийнято рішення “Про статут та структуру комунального закладу “Долинський муніципальний духовий оркестр”.

Перший керівник і диригент оркестру – уродженець Долини, викладач Калуського коледжу культури та мистецтв, філії Київського національного університету культури і мистецтв, керівник естрадно-духового оркестру зі званням “народний” Ярослав Скаб’як, який має великий досвід у роботі з професійними оркестрами, зокрема камерним оркестром Астраханської філармонії, Астраханським симфонічним оркестром опери та балету.

Оркестр нараховує 30 музикантів з Долини та Івано-Франківської області.

Створення муніципального духового оркестру в м. Долина мало на меті збагачення мистецької палітри національної культури, сприяння формуванню цивільної і патріотичної позиції громадян, усвідомлення причетності до героїчної історії і культури України, відповідальності за збереження історичної і культурної спадщини своєї країни, а також подальшому розвитку духової музики і розповсюдженню традицій оркестрового музикування, збільшенню кількості духових оркестрів, підвищенню творчого потенціалу існуючих оркестрів на основі обміну досвідом роботи керівників творчих колективів різних регіонів України та зарубіжжя.

Репертуар муніципального оркестру включає твори різних епох, форм і жанрів. Це – і традиційна музика для духового оркестру, і фрагменти з світової класики, твори українських композиторів та зразки класичного джазу.

В своєму першому закордонному турне, 11-12 вересня 2010 року в м. Гродзіск Великопольський (Польща), на ІІІ-му Міжнародному фестивалі духових оркестрів, Долинськии муніципальний духовий оркестр два дні поспіль здобував нагороди “Оркестр дня”.