Памятник Тетяні і Омеляну Антоновичам

/ Культура / Пам’ятники і пам’ятні знаки / Памятник Тетяні і Омеляну Антоновичам

10 серпня 2014 року відбулися урочисті святкування з нагоди вшанування 100-літнього ювілею доктора Омеляна Антоновича та освячення подружжю Омеляна і Тетяни Антоновичів, у самому серці Долини, коло краєзнавчого музею «Бойківщина», відкрили пам’ятник знаним меценатам міста – Тетяні й Омеляну Антоновичам. Робота над пам’ятником тривала близько року.

Двох відомих постатей долиняни увіковічили у бронзі. На їхню честь названі культурні заклади та вулиці.

Їх фігури створювали за старими фотографіями. Омеляна Антоновича зобразили так, як у житті – під руку з коханою дружиною Тетяною, яка постійно поруч і у всьому підтримувала чоловіка. Пам’ятник стоїть на подвір’ї музеї «Бойківщина». На урочисте відкриття спеціально із Америки приїхав очільник фундації Антоновичів Ігор Воєвідка.

Омелян Антонович емігрував до Америки у 1949 року, але про Україну також не забув. Разом із дружиною Тетяною український правник та громадський діяч заснував благодійну фундацію. Меценати вклали майже три мільйони доларів (!) для підтримки української літератури та українознавства. Саме завдяки фінансовій підтримці сім’ї Антоновичів було здійснено низку важливих проектів: реконструйовано новий корпус Бакалаврської бібліотеки Києво-Могилянської академії, оновлено Львівську наукову бібліотеку імені Василя Стефаника, реставровано виставкову залу-галерею в Українському музеї в Нью-Йорку, а у місті Долина створено краєзнавчий музей «Бойківщина».
До речі, у 1989 році лауреатом премії Антоновича була відзначена Ліна Костенко. Відома письменниця признає лише дві літературні премії – Шевченківську та Антоновича. Отримуючи нагороду відома літераторка сказала, що «це чесна премія від чесних людей».
Пам’ятник виготовлено з бронзи.

Автори – скульптор Василь Заляско, архітектори Руслан Романишин та Северин Рибчинський