Пам’ятник Михайлу Грушевському

/ Культура / Пам’ятники і пам’ятні знаки / Пам’ятник Михайлу Грушевському

 

Пам’ятник Михайлу Грушевському

Пам’ятник Михайлові Грушевському в місті Долина Долинського району Івано-Франківської області — перший в незалежній Україні пам’ятник українському історику, політику і громадському діячу Михайлові Сергійовичу Грушевському. Розташований у центральній частині міста на проспект Незалежності.

Михайло Сергійович Грушевський – вчений світового рівня, творча спадщина якого  – близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору.

Варто зазначити, що в буремні часи на початку ХХ століття Михайло Грушевський виступав за утвердження української незалежності. З-під пера талановитого історика-науковця  вийшла у світ фундаментальна історична праця «Історія України-Русі», яка розповідає про походження та формування українців як великої нації.

Відкриття
У 1990 році на місці пам’ятника В. Леніну — вперше на території України ще за часів існування Радянського Союзу було відкрито цей пам’ятник українському історику, політику і громадському діячу Михайлові Сергійовичу Грушевському.

Реконструкція
Згідно з рішенням Долинської міськради від 16 лютого 2016 році в рамках підготовки до відзначення 150-річчя від дня народження М. С. Грушевського було проведено масштабну реконструкцію пам’ятника та прилеглої до нього території. Зона відпочинку кардинально змінилась: влаштовано пішохідний фонтан, замість напівзруйнованих бокових клумб облаштовано острівці декоративних зелених насаджень. Оновилася також і пішохідна алея позаду пам’ятника.