Пам’ятник Кардиналу Мирославу-Івану Любачівському

/ Культура / Пам’ятники і пам’ятні знаки / Пам’ятник Кардиналу Мирославу-Івану Любачівському

10 серпня 2014 року, в час 1350-ої річниці міста Долини відбулися урочисті святкування з нагоди вшанування 100-літнього ювілею видатних уродженців міста – Кардинала Мирослава Івана Любачівського та доктора Омеляна Антоновича сталася історична подія – третій пастирський візит Глави УГКЦ до м. Долина.

Урочистості розпочались з Архієрейської Літургії в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Тут сто років тому обидва ювіляри були охрещені отцем – деканом Теодором Величковським. Після Літургії на території церкви відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника Кардиналу Мирославу Івану Любачівському.

Блаженніший Святослав Шевчук у своїй проповіді наголосив, що Кардинал Мирослав Іван Любачівський став провідником УГКЦ у важкі й тривожні часи (аналогічно із теперішньою ситуацією), але його віра в свою нескорену Церкву, народ і Бога допомогли подарувати їй нове життя: «Ми вдячні сьогодні цій долинській землі за те, що дала УГКЦ і українському народові такого провідника, яким був Отець і Глави УГКЦ Мирослав Іван (Любачівський). Цього дня ми святимо вперше в історії нашої Церкви пам’ятник, який споруджений на його честь. Адже Церква має святий обов’язок пам’ятати своїх наставників і дякувати Богу за дар їхнього життя і служіння…»

Пам’ятник виготовлено з бронзи.