Церква різдва пресвятої Богородиці

/ Культура / Пам’ятки архітектури / Церква різдва пресвятої Богородиці

 

Церква різдва пресвятої Богородиці

Адреса: місто Долина, вулиця Андрія Шептицького, будинок 64а

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — церква в м. Долина Івано-франківської області була зведена 1896 року на місці старої дерев”яної церкви, яка була побудована ще в 1648 році, за часів початку народно-визвольної війни українців.

Дерев’яна церква була зведена 1648 року. Старовинна церква проіснувала майже 250 років, проте в останні її роки будівля прийшла до занепаду, тому греко-католицька громада міста ухвалила рішення про будівництво нової, великої, мурованої церкви з каменю в 1896 році. Місце вибрали ближче до головної вулиці міста, сьогодні – це вулиця А. Шептицького. Проект споруди виконаний високим технічним і художнім рівнем. Автор проекту залишився невідомим. Дзвіниця збереглася ще з часів дерев`яної церкви, яка ведеться на обліку, як пам”ятка архітектури. У 1994 році було розпочато будівництво нової цегляної дзвіниці.

До 100- річчя з дня освячення церкви проведено її ремонт. Зроблено ремонт даху. Його покрили  оцинкованою бляхою імітованою під золото. Кошти на це виділив добродій Омелян Антонович. В подяку меценату п. О. Антоновичу встановили пам’ятну дошку. На ній барельєфний бронзовий портрет мецената та такі слова «Уродженець Долини Омелян Антонович благодійник цього храму» 2005 р.