Народний дім культури

/ Культура / Народний дім культури

 

Народний дім культури

Народний дім культури

Адреса: місто Долина, вулиця Пачовського, 8
Керівник: Кондрин Іван Михайлович
Телефон: 21736

 

 

 

 

Нинішній районний будинок культури в Долині раніше був будинком польського спортивного товариства «Сокіл», яке могло похвалитися великим театральним залом. Тут діяли аматорські гуртки, де проявляли свої таланти діти польського населення. У «Соколі» вирувало культурне життя.

Історія заснування дому «Сокіл»

У 1899 році в старій частині міста Долина було розпочато будівництво будинку спортивного товариства «Сокіл». У 1913 році в Долині було інвестовано солідну суму грошей у розвиток культури міста. При будинку «Сокіл» побудували кімнату для установки проекторів для великого залу.

Архітектура будинку «Сокіл»

Кам`яний будинок в плані нагадує букву «Г». Частина будинку двоповерхова. Дах кульова, черепичний, складної конфігурації. Вікна будинку із стрілчастим завершенням. Вхід акцентований чотиригранної вежею з вузькими і високими вікнами. Будинок неодноразово реконструювався і добудовувався, але головний і бічний фасади залишилися оригінальними і збереглися в хорошому стані.

 

Пізніше, в 1930-і роки українці поблизу церкви Пресвятої Богородиці збудували своє приміщення – «Братську Хату», в якій були аматорські гуртки для українців.

Українська культура була і продовжує залишатися важливим елементом соціального і духовного життя Долини, її самовіддані й талановиті працівники свято бережуть традиції духовності українського народу, прагнуть щодня примножувати їх. Сьогодні в розпорядженні жителів Долини є концертний зал, зал для занять танцями, хоровим співом, методичний кабінет , костюмерна та ін.

Районний народний дім нараховує 11 гуртків художньої самодіяльності, з них 9 мають звання «Народний аматорський». У даному закладі працює 23 чоловік. Народний дім є центром культури та пам’яткою архітектури, відомий колективами світового рівня. Працюють колективи: «Веселка» та «Верховина»