Краєзнавчий музей Бойківщина Тетяни і Омеляна Антоновичів

/ Культура / Краєзнавчий музей Бойківщина Тетяни і Омеляна Антоновичів

 

Краєзнавчий музей Бойківщина Тетяни і Омеляна Антоновичів

Музей БойківщинаАдреса: вул. Чорновола, 2а
Керівник: Сенів Тетяна Любомирівна
Код ЄДРПОУ: 25598168
Телефон: 2-79-00
Сайт: http://museum.dolyna.info/

 

 

 

Краєзнавчий музей Бойківщина – один з наймолодших краєзнавчих музеїв Прикарпатського краю; зібрання матеріалів і предметів з етнографії та культури Бойківщини, значний культурно-освітній осередок міста.

Музей у Долині є першим державним музеєм, що присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю.

Краєзнавчий музей у Долині заснований згідно з рішенням місцевої ради народних депутатів від 23 грудня 1997 року. На початку своєї діяльності музей був задуманий і значився у назві як «Історико-художній музей». Робота над створенням музею розпочалася з найголовнішого — пошуку, збирання та опрацювання матеріалів для майбутньої експозиції. Однак, відсутність відповідного приміщення не дозволяла створити постійно діючу експозицію.

Нова сторінка діяльності музею в Долині розпочалась від вересня 2003 року, коли завдяки всесвітньо відомій благодійній фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів (США) музей одержав новозбудоване приміщення із загальною площею понад 1 000 м?.
Урочисте відкриття краєзнавчого музею в Долині відбулося 5 вересня 2003 року й було приурочене І-му Всесвітньому бойківському фестивалю на Прикарпатті. Відтоді заклад є значним науково-просвітницьким осередком міста та області.

У залах Долинського краєзнавчого музею Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» розміщено 4 відділи:

  • історичний;
  • природничий;
  • етнографічний;
  • меморіальний — присвячений родині Антоновичів.

Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам’ятки XVI—XVIII століть.

Теми екскурсій по музею: «Оглядова»; «Сім’я Антоновичів»; «Історія міста Долини»; «Видатні люди Бойківщини»; «Кам’яне диво Бойківщини»; «Доктор Володимир Горбів»; «Митці Долинщини»; «З історії Просвіти Долинщини»; «Природні ресурси Прикарпаття»; «Флора і фауна Карпат» тощо.