Долинська центральна бібліотека районної централізованої бібліотечної системи

/ Культура / Бібліотеки / Долинська центральна бібліотека районної централізованої бібліотечної системи

 

Долинська центральна бібліотека районної централізованої бібліотечної системи

Долинська центральна бібліотека районної централізованої бібліотечної системиАдреса: місто Долина, проспект Незалежності, 12
Керівник: Фреїв Людмила Іванівна
Код ЄДРПОУ: 05457684
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com
Сайт: http://dcrb.net/

 

Історія бібліотеки

До другої світової війни в Долині діяли 3 культурні осередки: польський,  український при товаристві “Просвіта” і єврейський, при  якому діяла найбільша бібліотека в місті.

При товаристві “Просвіта” працювали  2 читальні. Одна  у місті, а друга – передмісті Підлівче. Читальню в місті засновано в 1884 році. Вона мала бібліотеку з 800 книжок і передплачувала щоденники “Діло” ,“Новий час” та тижневики  “Неділя”, “Стрийська думка”.

Історія створення найбільшої масової бібліотеки в районі сягає 1946 року. ЇЇ приміщення знаходилося в старій частині міста по вулиці Міцкевича,13. Першою завідувачкою була Шидьверст Галина Петрівна.

Із створенням 1 грудня 1976 року централізованої бібліотечної системи директором  стала Фреїв (Мороз) Людмила Іванівна , заслужений працівник культури України.

30 вересня  1998 року  закладено перші блоки під фундамент нового приміщення центральної районної бібліотеки, а 6 вересня 2003 року завдяки УМГ “Прикарпаттрансгаз” ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України” бібліотека гостинно відчинила двері для своїх читачів.  6 серпня 2004 року за сприяння Посольства США в Україні та підтримки місцевої влади в рамках проекту “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-IY)”в бібліотеці було відкрито Інтернет-центр.

Бібліотека сьогодні

Сьогодні бібліотека – інформаційно-освітній та культурний центр району з єдиним довідково-пошуковим апаратом та зведеними каталогами. Вона об’єднує 43 бібліотеки в єдину централізовану бібліотечну систему, для яких стала організаційно-методичним та координаційним центром. Співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами. Вона є постійним учасником конференцій, семінарів, тренінгів, фестивалів, що проходять в Україні та регіоні.

У бібліотеці працює 16 фахівців.

Для користувачів діють: літературна студія “Слово”, клуб “Золота осінь”, English club, інформаційно-ресурсний центр “Вікно у світ” (облаштований завдяки коштам грантових програм), інформаційно-ресурсний центр “СВІТОВИД” для незрячих та осіб з вадами зору (створений за сприяння Посольства США в Україні), пункт доступу громадян до офіційної інформації, центр регіональної інформації ”Долинщина: день за днем”, який інформує громаду про рішення місцевої влади, надає інформацію з питань соціального забезпечення, комунальних та житлових проблем, працевлаштування тощо.

З метою покращення умов фізичного доступу користувачів до нашої бібліотеки біля альтернативного входу встановлено пандус. Розміщена візуальна інформація (табло/піктограми) про місця та послуги, передбачені для обслуговування людей з особливими потребами.

Пропонуємо переглянути короткий відеоролик «Наша супербібліотека» – розповідь громади м. Долини, людей різних поколінь та уподобань, яких об’єднала бібліотека для підвищення інтелектуального рівня мешканців міста та участі їх у житті громади, зміцнення її активності та згуртованості, сприяння досягненню соціальних та освітніх цілей.

Маємо надію, що знайомство з бібліотекою, її ресурсами і послугами буде приємним і корисним для Вас.