Районна бібліотека для дітей

/ Культура / Бібліотеки / Районна бібліотека для дітей

 

Районна бібліотека для дітей

Районна бібліотека для дітейАдреса: місто Долина, проспект Незалежності, 7
Телефон: 27216
Веб-сторінка: http://dcrb.net/dolynschyna-bibliotechna/dolyna/rajonna-biblioteka-dlya-ditej/

 

 

 

Районна бібліотека для дітей організована в 1950 році. Вона знаходилась в старій частині м. Долини. Першою завідувачкою бібліотеки була Струтинська Ада. В 1965 році установі, першій в області серед дитячих бібліотек, було присвоєно звання „Бібліотека відмінної роботи”. Бібліотека знаходилась у пристосованих приміщеннях, часто змушена була переїжджати.

В 1976 році створено ЦБС, зав. районною дитячою бібліотекою є одночасно заступником директора ЦБС по роботі з дітьми.

В кінці 1979 року в Міжнародний Рік Дитини бібліотека була переведена в нове просторе приміщення по проспекту Перемоги, 7 (тепер пр. Незалежності, 7), де й знаходиться дотепер.

Зараз  бібліотеку очолює Троянда Галина Степанівна.

Від початку створення районна бібліотека для дітей є районним методичним центром по роботі з дітьми, надає методичну і практичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Вона забезпечує участь бібліотек району у Всеукраїнських, обласних, районних заходах по популяризації книги.

Бібліотека є активним учасником регіональних та всеукраїнських конкурсів. Відзначена активна участь юних читачів бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості „Христос – моя любов” (2000 р.). Його учасниця, учениця 9 кл. природничо-математичного ліцею Ломако Ольга зайняла перше місце в номінації „Літературний конкурс” за вірш „Христос – моя любов”.

Бібліотеки Долинщини – активні учасники Всеукраїнського конкурсу „Найкращий читач України”. Кожного року м. Долина представляє своїх читачів на конкурс. Читач районної бібліотеки для дітей, учень ЗОШ №7 Любенко Андрій зайняв призове друге місце в обласному турі конкурсу „Найкращий читач України-2004 р.”. Разом з іншими учасниками конкурсу він був запрошений на „Свято дитячого читання” на Форумі видавців у м. Львові. Діти були нагороджені цінними подарунками.

Районна бібліотека для дітей обслуговує 2460 читачів, їм видано 54435 книг. Бібліотечний фонд – близько 36 тис. примірників книг. Бібліотека одержує 40 назв періодичних видань.

Завдяки спонсорській допомозі районна бібліотека для дітей у березні 2008 року почала надавати своїм користувачам Інтернет-послуги. У 2011 році книгозбірня стала однією з фіналісток другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках Програми «Бібліоміст», завдяки якому отримала нове комп’ютерне обладнання. 10 листопада цього ж року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.

У 2012 році створено блог бібліотеки «Бібліознайки».

У нинішньому складному світі, потрібно вчити дітей уміти відчувати красу, розуміти її, цінити, а найголовніше – творити її. З цією метою при бібліотеці працює гурток «Умійко», учасники якого своїми руками мають змогу створити поробки, іграшки, вироби з природних матеріалів, пластиліну, бісеру тощо. У 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» «Умійко» отримав 1 місце.

У 2015 році користувачка бібліотеки Ілона Тихонюк стала одним із переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Книга пам’яті мого роду» (до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні).

Більше дізнатися про сучасне життя бібліотеки та поспілкуватися в онлайн-режимі можна у соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Долинська районна бібліотека для дітей».