Долинська міська публічна бібліотека

/ Культура / Бібліотеки / Долинська міська публічна бібліотека

 

Долинська міська публічна бібліотека

Адреса: м. Долина, вул. Міцкевича, 13
Телефон: 2-62-01
Веб-сторінка: http://dcrb.net/dolynschyna-bibliotechna/dolyna/dolynska-miska-publichna-biblioteka-filiya/

 

 

 

Міська масова бібліотека була створена в серпні 1954 р. Першою завідувачкою була Грицик М.С. З 1990 р. на посаді завідуючої бібліотекою-філією – Швець З.І.

За перший рік роботи в бібліотеку надійшло 3683 примірники документів. На початок централізації, в грудні 1976 р. книжковий фонд бібліотеки налічував понад 30800 примірників книг. В центрі уваги роботи бібліотеки, починаючи з 1990 р. стали заходи, націлені на відродження історико-культурної спадщини краю, удосконалення краєзнавчої роботи, пропаганду літератури репресованих та незаслужено забутих письменників. В практиці роботи бібліотеки з’явилися нові ефективні форми масової роботи: дні краєзнавства, історичні та літературні години, діалоги за круглим столом, зустрічі з місцевими літераторами, свято рідної мови та інше. У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано два комп’ютери. Цього ж року при бібліотеці розпочав роботу клуб «Шляхетна бойківчанка». Основна мета його діяльності: допомогти членам клубу більше дізнатися про історію, звичаї, побут і обряди українського народу, прищепити любов до рідного краю; утвердити думку, що кожна людина неповторна, а людська гідність – основне в житті.

Завдяки діяльності клубу та активізації роботи книгозбірні, її визнано переможцем у номінації «Шляхетність – у сьогодення» районного огляду-конкурсу «Успіх року», який проводився серед міських та селищних бібліотек-філій впродовж 2012 року. А у 2013 році за підсумками районного огляду-конкурсу клубів за інтересами та любительських об’єднань «Місце зустрічі – бібліотека» клуб «Шляхетна бойківчанка» отримав 2 місце.

 

У 2016 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу обласного конкурсу бібліографічних посібників національно-патріотичної тематики «Незалежній Україні – 25» у номінації «Кращий бібліографічний посібник» за інформаційний буклет «Любе слово моє – Україна».

У 2017 році бібліотечна виставка-подорож «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщино» була відзначена у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки».
Сьогодні бібліотека обслуговує понад 3000 користувачів і видає їм щорічно понад 58500 примірників документів. Наявність бібліотечного фонду на 1.01.2011 р. – 28056 примірників документів. За результатами соціологічного дослідження, проведеного в старій частині міста, підтверджено, що є потреба в реорганізації публічної бібліотеки в бібліотеку нового типу – «Бібліотеку сімейного читання». Роботу з її створення вже розпочато.

З метою залучення більшої кількості користувачів, осучаснення власної роботи, наближення до реального та потенційного користувача бібліотека створила власну сторінку у соціальній мережі Фейсбук.