АНТОНОВИЧ ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
(1915 – 2001)
Визначний спеціаліст нефрології, професор,
дружина, соратниця, помічниця Омеляна Антоновича

Тетяна Антонович (з відомого львівського роду Терлецьких) народилася у Відні (Австрія). Закінчила гімназію сестер Василіанок у Львові. Медичні студії розпочала в університеті Монпельє у Франції. Закінчила Віденський університет і здобула докторат медицини (1941 р.).

У 1941 – 1944 рр. працювала у Львові в університетській клініці та міському шпиталі.

В 1944 р. виїхала до Відня, а відтак до Мюнхена, де була лікарем у Міжнародній організації біженців.

У 1946 р. стала дружиною Омеляна Антоновича – нашого славетного земляка.

У 1949 р. емігрувала з чоловіком до США, де працювала у медичному центрі Джорджтаунського університету у Вашингтоні – інструктором, доцентом, а з 1974 р. – професор. За 20-річну наукову роботу нагороджена золотою медаллю університету.

З 1968 р. очолювала відділ нефрології в Інституті патології США. Її діяльність також пов’язан з університетом Дж. Вашингтона (з 1961 р.) та Військовим університетом медичних наук в Вишингтоні. У 70-80-х роках викладала у Гельсінкі, Афінах, Токіо, Мельбурні, Базелі, Тегерані, Тринідаді. Основні наукові дослідження присвячені ураженням кров’яних судин нирок, хворобі “системний червоний вовчок”, та змінам, що відбуваються у нирках при захворюванні на СНІД. За час своєї лікарської наукової діяльності опублікувала чимало статей та досліджень.

У 1980 році видала з унікальними світлинами Атлас ниркових біопсій, що мав великий резонанс в медичному світі, в тому числі серед українських медиків.