ОХРОНЧУК САВА РОМАНОВИЧ
(11.01.1915 – 18.03.2001)
Заслужений лікар України,
лікар-хірург Долинської центральної лікарні

Народився в с. Тадіївці Володарського району Київської області в селянській сім’ї. Навчався в Білоцерківській фельдшерсько-акушерській школі, закінчив Київський медичний інститут. Пережив страшний голод 1933 р.

Після четевертого курсу навчання проходив виробничу практику у Дніпропетровську, де його застала війна. Досвід хірурга прийшов до Сави Охрончука на фронтах другої світової війни, де працював за фахом. Під час бомбардування Дніпропетровська військового лікаря 3-го рангу С. Охрончука важко поранило в колінний суглоб, Його доставили у фашистський концтабір, який знаходився неподалік. По дорозі на Кривий Ріг, куди супроводжували військовополонених, в с. Ганнівці, що від Вознесенськом, з іншими полоненими вдався до втечі. Але не пощастило. В концтаборі Кривого Рогу відбув майже три роки, пізніше – в містах Вісбаден, Завербут (Австрія) до 1945 р. З Австрій його відправили на радянсько-японський фронт. Та до місця призначення не прибув – війна закінчилася.

Починаючи з 1946 р., Сава Романович на Долинщині. Понад 55 років працював у районній центральній лікарні. На посаді головного лікаря – до 1974 р. Його ім’я стало популярним не лише в хірургії, а й в інших відділах ЦРЛ, які так чи інакше розвивалися при його безпосередній участі. В час лікарської практики провів приблизно тридцять тисяч операцій. Був справжнім народним лікарем. Тисячі людей як Долинщини, так і сусудній районів врятував від смерті, виліковуючи найрізноманітніші хвороби, застосовуючи як традиційні, так і новітні форми лікування. Виховав плеяду висококваліфікованих лікарів, виступав з лекціями, пропагуючи нетрадиційні методи лікування різних захворювань, друкував матеріали на медичні теми в газетах, журналах. Палко любив мистецтво, довший час брав участь у самодіяльному народному театрі районного Будинку культури.

Під керівництвом Сави Охрончука побудовано корпуси нової долинської лікарні. Йому одному з перших на Прикарпатті було присвоєно почесне звання заслуженого лікаря України. Працював безвідмовно на благо людей до смерті.

У червні 2002 р. на його честь в Долинській центральній районній лікарні відкрито меморіальну дошку. Частина його особистих речей знаходяться в Долинському краєзнавчому музеї “Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів.