КОВАЛЬ ОМЕЛЯН ВАСИЛЬОВИЧ
(24.02.1920)
Видатний громадський діяч, член ОУН

Видатний громадський діяч, який присвятив своє життя на чужині українській справі, вихованню молоді в українському дусі.

Народився 24 лютого 1920 р. в с. Рахиня Долинського повіту. Член ОУН з 1938 року. Організатор молоді.

1 липня 1941 р. Омелян Коваль з друзями в м. Долина проголошував Акт про відновлення Української Держави, прийнятий та проголошений ОУН ЗО червня в м. Львові, за що був арештований гестапо і ув’язнений в Авшвіц.

Член редакції табірних журналів.

Член Ліги Українських політв’язнів, Управи студгромади у Регенсбурзі. Переїхав до Бельгії. Співорганізатор Спілки Української Молоді в Бельгії (1951-1959 – голова Крайової Управи СУМ). З 1952 року – перший заступник Голови Центральної Управи СУМ, референт зовнішніх зв’язків. У 1958-78 рр. Голова ЦУ СУМ, до 1983 р. очолював центральну виховну Раду СУМ. Опрацьовував «Правильник Юнацтва СУМ», «Правильник Дружинників СУМ».

Учень і послідовник Григорія Ващенка: спільно випустили книжку «Виховний ідеал». Засновує і видає журнали для молоді «Авангард», «Крилаті», книжки для дітей і юнацтва.

Член Українського Допомогового Комітету від 1950 року, спочатку як Генеральний секретар, а з 1987 року, як Голова УДК, завершив свої повноваження на пості Почесного Голови УДК в 2005 році.

Учасник двох світових форумів українців в Києві, учасник творення КУН, товариства ім. Г. Ващенка. З 1997 року – громадянин України. Відтоді бере активну участь у політичному житті країни.

Незважаючи на поважний вік та віддаленість від рідної землі продовжує активно брати участь у громадсько-політичному житті України, сповідати та відстоювати національно-патріотичні ідеї.