Олександр Чернецький

 

ЧЕРНЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧ 
(17.02.1984)
Спортсмен

Народився 17 лютого 1984 року.

1989 році пішов у перший клас Долинської загальноосвітньої школи № 4. Протягом навчання показав себе здібним учнем. З 10 років відвідував Долинську ДЮСШ. Входив до складу юнацької збірної команди області з греко-римської боротьби. В 10 класі (1991 р.) став срібним призером першості України серед кадетів, а також переможцем Міжнародного турніру на приз дворазового Олімпійського чемпіона О. Колчинського. Після цього був запрошений на навчання до Республіканського вищого училища Олімпійського резерву в м. Київ.

У 2001 році Олександр Чернецький переміг на перших юнацьких іграх України серед юнаків, виконав норматив Майстра спорту України і здобув путівку на чемпіонат Європи серед кадетів в м. Анкара (Туреччина). У 2001 році Чернецький закінчив школу Олімпійського резерву і поступив на навчання до Київського національного університету фізичного виховання і спорту України.

В 2002 році він одержав перемогу на молодіжній першості України і був включений до складу національної збірної України з греко-римської боротьби. За час навчання в університеті був учасником чотирьох чемпіонатів Європи, на двох з яких ставав призером.

В 2003 році О. Чернецький був учасником Всесвітньої Універсіади. Неодноразово ставав переможцем міжнародних турнірів у Фінляндії, Болгарії, Польщі, Естонії, Швеції , Туреччині, Білорусії, Іспанії, Росії. 2003 року виконав норматив Майстра Спорту Міжнародного Класу (МСМК). Олександр Чернецький нагороджений іменним годинником та подякою Київського міського голови О.Омельченка, за активну громадську роботу, успіхи у навчанні та перемогу у акції “Надія твоя, Києве”, а також нагороджений багатьма грамотами Івано-Франківського обласного та Київського республіканського Олімпійського комітету.

В 2005 році Чернецький успішно закінчив університет та був призваний на службу в Збройні Сили України. Нині є на контрактній службі і виступає за спортивний клуб армії “СКА”.

У 2007 році він став Чемпіоном України та володарем Кубка України (15 разовий переможець першостей України та чемпіонатів України).

У 2007 році Олександр Чернецький в складі збірної команди України став володарем Кубка Світу в м. Анталія (Туреччина).

У 2008 році Олександр Степанович Чернецький брав участь в Олімпійських Іграх у Пекіні.