ДУДАР ОЛЕГ СТЕПАНОВИЧ
(20.07.1938)
Інженер-технолог, перший голова Долинської ради
народних депутатів самостійної України

Олег Дудар народився в м. Галич Івано-Франківської області 20 липня 1938 року в сім’ї інженера по сільському господарству.

1945-1955 рр. – навчався в сільських школах с.Перерів, с.Корнич Коломийського району.

1956-1959 рр. – навчався в Дрогобицькому нафтовому технікумі: спеціальність -технік по бурінню свердловин.

1959-1964 рр. – навчався у Львівському політехнічному інституті: спеціальність -гірничий інженер.

1964- 1965 рр. – працював в Пирятинській і Калуській експедиціях глибокого буріння “Укргеологїї” помічником бурильника, бурильником, помічником бурмайстра.

1965- 1966 рр. – працював інженером в Долинському секторі “ВНИИБТ”.

1966- 1990 рр. – працював в Долинській СКЕБ, Долинського управління бурових робіт, інженер-технолог.

В кінці 80 -х років вступає в товариство української мови, РУХ.

1990-1994 рр. голова Долинської районної ради народних депутатів першого демократичного скликання.

Олег Степанович Дудар разом з однодумцями – демократами на першій сесії районної ради приймав рішення про державну символіку – синьо-жовтий прапор і Тризуб, ліквідацію пам’ятників комуністичних вождів, символів та перейменувань вулиць.

В 1991 році районною радою засуджено спробу державного перевороту і розпущено райком партії, закрито привласнений компартійцями часопис “Червона Долина”, успішно проведено референдум про незалежність України. У 1990 р. засновано демократичний часопис “Громадський голос” (нині “Свіча”), районний телецентр, надано допомогу на створення радіоцентру “Бриз” в м. Севастополі для підтримки Українського військово-морського флоту.

Олег Дудар доклав зусиль для побудови в м. Долині пам’ятника Михайлу Грушевському, у Болехові – Наталії Кобринській, відновлення та спорудження пам’ятників і могил Січовим Стрільцям та воїнам УПА, відновлення будівництва храмів, примирення церковних громад, відновлення духовного та культурного життя Долинщини.

У 1994 році О.Дудар повернувся на попереднє місце роботи в управління бурових робіт. Він має більше десятка винаходів у галузі похило-спрямованого, горизонтального і розгалуженого буріння свердловин, співзасновник ТОВ “Інноваційне підприємство ЕЛЕКТРОБУР”

В 2003 році доклав зусиль, щоб новоутворене Прикарпатське УБР “ВАТ “Укрнафта” залишилось у м.Долині.

Олег Дудар є активним учасником культурного життя міста – бере участь у місцевому хорі та аматорському театрі.