ЗАХАРІЯ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
(14.10.1987)
Музикант-цимбалісат

Михайло Захарія народився 14 жовтня 1987 року в сім’ї професійних музикантів. Гри на цимбалах почав навчатися з 2-х річного віку. В 3 роки був прийнятий в Долинську музичну школу, де навчався гри на цимбалах в класі свого батька, викладача-методиста Івана Захарії. За такий маленький період він проявив себе як здібний, талановитий музикант. В 4-х річному віці він вже дає свій перший сольний концерт.

В 1992 році у віці 5 років Михась здобуває першу премію на обласному конкурсі «Юні віртуози». Вже на наступний рік він стає Лауреатом IV Міжнародного Гуцульського фестивалю, де йому акомпанувала на баяні мама Жанна Захарія.

1994 рік Лауреат обласного конкурсу виконавців на народних інструментах, де здобуває найвищу нагороду -«Гран-прі».

В шестирічному віці Михась Захарія стає солістом оркестру народної музики «Ґердан» Долинської музичної школи під керівництвом Івана Захарії. Цікаво, що цей оркестр складається виключно з викладачів школи. З цим колективом юний музикант-віртуоз багато концертує в різних містах нашої держави.

1996 рік, у 8 років Михайло здобуває звання Лауреата-стипендіата Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» в м. Києві, який проходить під егідою ЮНЕСКО.

По запрошенню президента фонду ім. М.Лисенка, кандидата мистецтвознавства, доцента музичної академії ім. Чайковського Ольги Лисенко Михайло Захарія дав ряд концертів з професором музики, відомим американським піаністом Майклом Делінжером.

В 1997 році, коли йому було 9 років, Михайло підтверджує високе звання Лауреата – стипендіата Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України». В цьому ж році – Лауреат конкурсу серед учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв «Гран-прі». А також юний цимбаліст -віртуоз, соліст оркестру народної музики «Ґердан» представляє рідну Долинщину на звіті колективів художньої самодіяльності в палаці «Україна» м.Києва, який проходив під патронатом президента нашої держави.

В 1998 році в 10-ти річному віці відбувся перший творчий звіт цимбаліста – віртуоза Михайла Захарії у м. Долині, на якому було виконано класичні, сучасні твори та оригінальні обробки української народної музики. Юний музикант успішно виступає з сольними концертами в різних областях України та за її межами, де незмінними концертмейстерами Михайла є його мама Жанна Захарія (баян) та нинішній директор Долинської музичної школи Ольга Павлишин (фортепіано).

За концертно – виконавську діяльність Михайлові Захарії в 10-ти річному віці присвоєно звання Лауреата обласної премії ім. В.Стефаника. Міністерство в справах сім’ї та молоді нагороджує Михайла путівкою у молодіжний дитячий центр «Артек».

1999 рік. На IX Міжнародному Гуцульському фестивалі Михайло, як соліст оркестру народної музики «Ґердан» здобуває першу премію.

2000 рік – Лауреат фестивалю «Кобзареві струни». В цьому ж році Михайло представляє Долину на Міжнародному конкурсі – фестивалі «Біля Чорного моря» м. Ялта (Крим), де здобуває першу премію.

2001 рік Михайло – Лауреат Міжнародного конкурсу «Срібний дзвін» м. Ужгород. В жовтні цього ж року Михась представляє Україну та Долинщину на VI Світовому конгресі цимбалістів. Після надзвичайно успішного виступу президент Світової асоціації цимбалістів В.Геренчар запрошує талановитого музиканта-віртуоза на навчання в Міжнародну Словацьку консерваторію у свій клас. У віці 14- ть років Михайло стає наймолодшим членом Світової асоціації цимбалістів та студентом Міжнародної консерваторії.

З цього часу Михайло Захарія представляє нашу державу на різних Міжнародних конкурсах, симпозіумах, науково-практичних конференціях, семінарах, конгресах, інтернаціональних концертах та фестивалях.

2003 рік – Михайло учасник Міжнародного семінару – концерту в м.Будапешт (Угорщина). В цьому ж році він представляє Україну на VII Світовому науково-практичному конгресі в Швейцарії.

2004 рік. М. Захарія вступає на заочне відділення інституту мистецтв кафедри «Музичне мистецтво» Прикарпатського Національного університету імені В.Стефаника в клас цимбал свого батька Івана Захарії. В цьому ж році він представляє Україну на Міжнародному інтернаціональному концерті в Австрії, а також стає Лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Євгеній Кока» м. Кишинів (Молдова).

2005 рік – Лауреат Міжнародного конкурсу цимбалістів Чехія «Гран-прі». На міжнародному фестивалі в Греції Михайло виступає як соліст симфонічного оркестру Словацької консерваторії. На VIII світовому конгресі цимбалістів в м. Пекін (Китай) Михайло – представник України. У виступі серед творів світової класики прозвучав також авторський твір М.Захарії на народні теми.

У 2006 році – на запрошення Міністерства культури Китаю Михайло дає майстер-класи та сольні концерти в різних вищих мистецьких закладах Китаю. Цього ж року Михайла запрошують солістом в Світовий симфонічний оркестр під керівництвом відомого угорського диригента та піаніста Томаша Вашарі. З цим колективом Михайло гастролює в Чехії, Словаччині, Угорщині, Бельгії та інших країнах світу. Також Захарія Михайло є солістом симфонічного оркестру Будапештської опери та Братиславського оркестру «55 найкращих музикантів Словаччини», з якими успішно гастролює майже в усіх країнах Європи та Азії.

В жовтні цього року представляв Україну в Німеччині на IX Світовому науково-практичному конгресі цимбалістів.

В Швейцарії готується до друку енциклопедія найвидатніших людей світу, в якій позолотою видрукувано ім’я нашого земляка.