АЛИСЬКЕВИЧ ЛЮБОВ МИХАЙЛІВНА
(01.01.1916 – 09.05.2007)
Видатний педагог, пропагандист української музичної культури та народної творчості,
активіст громадського життя міста та району.

Народилась 1.01.1916 р. в родині галицьких інтелігентів, які все своє життя прожили у Львові та присвятили музиці.

З 1923 – 1939 рр. навчалась у вищому музичному інституті ім.. М. Лисенка у Львові по класу фортепіано. Закінчила концертний курс. Одночасно навчалась у Львівському університеті на гуманітарному відділі, вивчаючи німецьку мову, музикознавство, історію мистецтв.Протягом 1939 – 1941 рр. працювала викладачем по класу фортепіано у Львівському палаці піонерів.

У 1948 р. разом із чоловіком переїхала в м. Долина Станіславської області. Тут починає працювати художнім керівником в районному Будинку піонерів та школярів. На запрошення дирекції Долинської середньої школи №1 та керівника хору Дорожівської Г.П. стала працювати концертмейстером школи. Разом з керівником хору організовувала інструментальні гуртки. В 1950 р. відбувся успішний виступ камерного класу Алиськевич Л. М. на районній художній олімпіаді. Згодом стала працювати концертмейстером в Одиницькій восьмирічній школі Долинського району. Так як в той час людей з музичною освітою майже не було, Алиськевич Л.М. прийняла пропозицію стати музичним керівником дитячого будинку та дитсадка.

У 1957 р. коли організувався Вчительський районний хор Л. Алиськевич стала працювати концертмейстером.

У 1955 р. разом із В.Антоновичем долучилася до створення музичної школи в Долині, в якій працювала до 1997 р. Впродовж 27 років очолювала фортепіанний відділ, була завпедом школи, головою ради наставників.

У 1961 р. підготувала оперу «Коза-Дереза» М. Лисенка разом з викладачем музично-теоретичного відділу Л. Качмар та директором музичної школи В. Антоновичем.

Л. Алиськевич нагороджена грамотами Міністерства культури УРСР за сумлінну роботу, ювілейною медаллю «За доблестный труд», багатьма грамотами обласного управління культури та рай держадміністрації за досягнуті успіхи у вихованні молодих музикантів.

За її ініціативи, при щирій підтримці громадськості району були відкриті меморіальні дошки композиторові Я. Лопатинському, педагогу та літературознавцю М.Пачовському.

Алиськевич Л. М. багато сил і наполегливості віддала вивченню і збагаченню творчої спадщини професорів музики В. Барвінського, Т. Шухевича.

Після смерті чоловіка повернулась до Львова, де 9 травня 2007 р. померла.

Похована на Личаківському кладовищі в родинному склепі.