Долинський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

/ Державні установи / Долинський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

 

Долинський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

Адреса: місто Долина, просп. Незалежності, 4
Керівник: Яремій Наталія Богданівна
Код ЄДРПОУ: 22170547
Тел. 2-63-46

 

 

 

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що проводить соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – СЖО) та потребують сторонньої допомоги і здійснює їх облік.

Загальна чисельність сімей (осіб) охоплених соціальними послугами налічує 151, де на вихованні 191 дитина. Протягом 2016 року під соціальним супроводом у РЦСССДМ перебувало 6 сімей СЖО в яких виховується 10 дітей. За звітний період знято з обліку з позитивним результатом 3 сім’ї СЖО (5 дітей). Центром забезпечено соціальний супровід 5 прийомних сімей, в них 6 дітей.Отримували соціальні послуги за карткою обліку роботи з сім’єю/особою 33 сімї, в яких виховується 74 дитини.

Центр проводить роботу з дітьми та молоддю з обмеженими функціональними можливостями. На обліку у РЦСССДМ перебуває 350 дітей даної категорії. Центр виконує районну Програму соціально-психологічної підтримки дітей та молоді з обмеженими функціональними можливостями на 2016 рік. Згідно неї надано послуги фахівцями з адаптації та інтеграції дітей з обмеженими функціональними можливостями в суспільство та проведено ряд культурно-мистецьких заходів. В рамках Програми проводиться надання матеріальної допомоги сім’ям, в яких виховуються діти з проблемами інвалідності в розмірі 400 грн. на 1 дитину. Станом на 21.12.2016 р. дану допомогу виплачено 335 дітям в сумі 134 000 грн. Співвиконавцем вказаної Програми є МБФ «Надія Є».

26 травня Центр організував щорічний районний фестиваль творчості «Повір у себе» для дітей та молоді з функціональними обмеженнями у якому взяли участь 30 дітей даної категорії. Метою проведення заходу є створення сприятливих умов для розкриття та самовираження талановитих дітей та молоді з функціональними обмеженнями, сприяння їх інтеграції в суспільство. 5 лауреатів районного фестивалю «Повір у себе» взяли участь у обласному фестивалі. 1 особа з функціональними обмеженнями направлена Центром для участі у обласному фестивалі для молоді з функціональними обмеженнями «Горицвіт».

На виконання районної Програми підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які брали участь в антитерористичній операції у східних областях України 28 – 29 квітня 2016 року, проведено акцію «Великодній кошик». Під час акціїроздано продуктові набори вартістю 156,25 грн 32 сім’ям на загальну суму 5000 грн.

Центр забезпечує соціальну та психологічну адаптацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування випускників інтернатних закладів, з метою підготовки до самостійного життя. Укладені угоди про співпрацю з інтернатними закладами району. Проводилась профілактична робота з 32 умовнозасудженими особами. Крім того, за звітний період Центр здійснював інформаційно-просвітницькі заходи за напрямками протидії торгівлі людьми, насильства в сім’ї та профілактики наркоманії і ВІЛ-інфекції/ СНІДу.

Районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді активно співпрацює з благодійними організаціями та іншими суб’єктами соціальної роботи у напрямку залучення благодійної допомоги для соціально-незахищених сімей району, а також з районним засобами масової інформації такими як радіо «Хвиля гір», газети «Свіча» та «Добра справа», з метою здійснення інформаційно-просвітницької роботи. Інформація про роботу Центру систематично висвітлюється на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.