Алея Небесної сотні

/ Благоустрій / Алея Небесної сотні

 

Алея Небесної сотні

День незалежності України  24 серпня  2015  року наше місто відзначило важливою подією: урочистим відкриттям Алеї пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв Майдану.

Алея служить логічним продовженням пам’ятника Борцям за Українську Державу, нагадує: боротьба триває, а тому в наших серцях не повинно бути місця байдужості.

Варто зазначити, що Алея була збудована  в дуже стислі терміни – за три тижні. Тут все нагадує про Майдан: бруківка, світильники, стилізовані  підсвічники, оригінальні лавки. В пам’ять про кожного героя Небесної Сотні на Алеї посаджено дерево. Густа стіна молодих дерев – найкраща пам’ять і пам’ятник Героям Небесної Сотні.

Цікаві деталі   творчого задуму. Зокрема, в  центрі Алеї викладений з каменю знак нескінченності символізує увіковічнене буття нашої держави. Символічними є також кольори узорів  бруківки: червоний, сірий та білий. Зокрема білий –  символ миру, спокою, добробуту.

«Я не знаю української мови, але я  серцем зрозумів усе, про що тут  велась мова.. Я співпережив це… Коли я приїду додому, то розповім усім про цю подію…» –   сказав присутній на відкритті Алеї  гість із Чехії Жденек Жальський.