Алея імені Митрополита Шептицького

/ Благоустрій / Алея імені Митрополита Шептицького

 

Алея імені Митрополита Шептицького

29 липня  2015 року увесь християнський світ вшановував 150-річчя з дня народження духовного будівничого України Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. З метою належного вшанування та відзначення  цієї дати до 150-річного ювілею  наше місто  підготувало Митрополиту особливий подарунок – алею, названу його іменем. Розташована  вона на вулиці Пачовського. Протяжність алеї 100 метрів, площа замощення – понад 500 метрів квадратних.

Якщо перегорнути сторінки історії нашого міста, то алея на вулиці Пачовського була збудована ще за часів Австро-Угорської імперії і розташовувалась поблизу  колишньої польської гімназії, нині – Долинська гімназія  №1. На той час вона була продовженням  площі Ринок і носила ім’я польського політичного і державного діяча  Юзефа  Пілсудського.  Алея була  викладена  з чорного каменю,  а довкола неї була облаштована відпочинкова зона. Згодом, після Другої світової війни неподалік алеї був  збудований меморіальний комплекс воїнам, які загинули, визволяючи  Долину від фашистів.   У 70-их роках минулого століття  зовнішній вигляд алеї  був кардинально змінений. Доріжку заасфальтували, лавки стали непридатними, згодом  були зрізані  липи, які росли вздовж алеї.  За часів  незалежної України  влада міста неодноразово вела мову про відновлення алеї, але здійснити задум вдалося лише  сьогодні.

В основу творчої ідеї та архітектурно-планувального рішення сучасного проекту алеї  імені Митрополита Андрея Щептицького покладено елементи вишивки, які здавна використовувались українцями в одязі та побуті. Зокрема вибрано візерунок, утворений з ритмічно поєднаних геометричних елементів, в основу орнаменту яких покладено ромб. Він є улюбленим символом українців та відображає  багатогранну і  довершену систему   збудованого Всевишнім Творцем навколишнього світу. З духовної точки зору ромб – це «душа в окрасі», що в повній мірі окреслює велич постаті Андрея Шептицького.

Замощення алеї виконано бруківкою, на сірому фоні якої чітко окреслені геометричні елементи червоного, чорного та білого відтінків. Білий колір символізує  рух вперед до радісного, світлого та вічного, червоний – символ  жертовності, вогню, та нескоримості.

Мотиви вишивки присутні також і в елементах малих архітектурних форм – лавочках та ліхтариках, які  гармонійно вплітаються  тими ж кольоровими барвами  у спільну концепцію алеї.

Для  її озеленення вибрано особливі,  штамбові форми саджанців сливи пурпурової,  яка своїм бордовим листям яскраво виділяється на зеленому навколишньому фоні та  підкреслює оригінальність і неповторність творчого задуму,  присвяченого  визначному духовному будівничому нашої держави на підтвердження слів, які  він  сказав свого часу для всіх нас: “Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну!”

Будівництво  Алеї розпочалося 15 червня й тривало  майже півтора місяці .

Відкриття алеї відбулось у вівторок, 28 липня 2016 напередодні дня народження Митрополита.