Відкриті дані: шість перемог 2017 року

/ Новини / Відкриті дані: шість перемог 2017 року
У рейтингу з відкритості даних Україна піднялася на 18 позицій, обігнавши Італію, Грецію, Португалію, Хорватію, Болгарію та Польщу. Це тільки початок.

 

Можливості відкритих даних безмежні. Вони використовуються для підвищення прозорості та ефективності держави, а також для розвитку економіки.

На базі державних даних реалізуються успішні соціальні та комерційні проекти, оборот яких у ЄС становить сотні мільйонів євро на рік.

З 2015 року в Україні активно розвивається сфера відкритих даних, але саме 2017 рік став найбільш результативним.

Відкриті дані почали інтенсивно розвиватися на місцевому рівні, що особливо актуально для реформи децентралізації. Міська рада Львова опублікувала понад 300 наборів даних, міська рада Дніпра — понад 100 наборів, а Львів, Чернівці, Дніпро, Вінниця та Дрогобич приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних.

Що далі? Для збільшення користі від відкритих даних важливо створити стандарти публікації пріоритетних наборів. Також ми очікуємо, що у 2018 році до лідерів приєднаються ще як мінімум п’ять міст, які проведуть аудити даних, створять власні портали та аналітичні продукти для громадян.

Чого чекати у 2018 році

У 2018 році бум відкритих даних триватиме. Державне агентство з питань електронного урядування запровадить оновлений data.gov.ua, що стане єдиною точкою входу для пошуку ще більшої кількості відкритих даних.

Відкриття даних у сфері екології та охорони здоров’я можуть стати головною перемогою року, адже, наприклад, дані про якість води і повітря становлять найбільший інтерес для громадян і викликають найбільше недовіри.

Більше міст розвиватимуть локальні відкриті дані. Другий цикл Open Data Challenge допоможе створювати бізнеси на основі відкритих даних.

www.epravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *