Портал відкритих даних - місто Долина

Володимир Антонович

/ Місто Долина / Володимир Антонович

 

АНТОНОВИЧ ВОЛОДИМИР ЙОСИПОВИЧ
(20.03.1913 – 23.02.2010)
Видатний педагог, перший директор Доллинської музичної школи

Народився 20 березня 1913 р. в м. Долина, на Новичці.

В перший клас Володимир пішов у польську школу з безкоштовною формою навчання, але почалися конфлікти з вчителькою, яка вимагала розмовляти тільки по-польськи. Не бажаючи бачити сина приниженим, Марія Михайлівна перевела його в рідну школу. Його однокласниками стають Мирослав Любачівський, Омелян Антонович.

У 1933 р. Володимир закінчив Львівський музичний інститут і знайшов роботу в театрі м. Бялостока, де став диригентом оркестру. Згодом знаходить роботу в Раві-Руській, де стає керівником оркестру мандолістів в гімназії.

В 1936 р. проходив службу в армії, в Познані. На запрошення брата, Володимир приїхав у Варшаву, де став вільним слухачем по курсу стоматології та через хворобу матері змушений був повернутись в Долину. Почав викладати музику і співи в Рідній школі.

У 1939 р. був мобілізований в армію і разом з частиною прийняв перший бій з фашистами та потрапив в полон. З табору Володимира визволили його брати Юліан та Михайло, які через італійське посольство домоглися свободи полоненим українцям.

Згодом В. Антонович працював на будівництві моста у Варшаві.

У 1942 р. повернувся в Долину. Відкрив магазин українського шкільництва, відновив репетиції духового оркестру, вчив грі на духових інструментах багатьох охочих.

Володимиру запропонували роботу в Гуцульському ансамблі, де він почав працювати диригентом, а вже через півтора року його запросили працювати старшим викладачем на кафедрі іноземних мов в Станіславському медичному інституті, оскільки від добре знав німецьку мову і латину. Одночасно керував хором в медінституті, художньою самодіяльністю ГПО, працював художнім керівником клубу нафтовиків м. Долина. Ці колективи брали участь в різноманітних показах і концертах, виступали в Києві, де здобували нагороди, почесні грамоти.

З вересня 1954 р. В. Антонович почав працювати педагогом духових інструментів в Станіславському музучилищі. Разом з іншими долинянами починає організовувати музчну школу в м. Долина.

27.08.1955 р. був переведений обласним відділом культури на посаду директора музичної школи. Крім того, працював керівником хору і оркестру лісокомбінату, нафтопромислу. Організовував філії музичної школи в м. Болехів та смт. Вигода, де створив чудовий педагогічний колектив.

З вересня 1960 р. – виконував обов’язки завкафедри, старший викладач кафедри музики і співу Івано-Франківського педіституту. Організовує і керує духовим оркестром інституту, бере активну участь у всіх культурно-просвітницьких і мистецьких заходах. До 1978 року працює на теоретично-інструментальній кафедрі.

Володимир Йосипович помер 23 лютого 2010 р.