Програма розвитку футболу в Долинському районі та місті Долині на 2016-2020 роки

/ Долинська міська рада / Міські програми / Програма розвитку футболу в Долинському районі та місті Долині на 2016-2020 роки
РІШЕННЯ

Від 06.04.2016. № 171-6/2016
м. Долина

Про програму розвитку футболу
в Долинському районі та місті
Долині на 2016-2020 роки

З метою стимулювання розвитку аматорського та дитячо-юнацького футболу в Долинському районі та місті Долині, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

В И Р І Ш И Л А: 
 1. Затвердити програму розвитку футболу в Долинському районі та місті Долині на 2016-2020 роки (додається).
 1. Визначити, що кошти міського бюджету можуть залучатись для реалізації заходів 2.2.4, 2.2.5, 2.3.5, 2.5.2, 2.5.3 та 2.7 в рамках Програми.
 1. Виконавцями Програми визначити Долинську районну федерацію футболу, управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА, Долинське районне фізкультурно-спортивне товариство «Колос», Долинський РЦФЗН «Спорт для всіх», СФК «Нафтовик» та ТІЦ «Бойківщина».
 1. Фінансовому управлінню Долинської районної державної адміністрації, виходячи з можливостей дохідної частини районного бюджету, передбачити кошти на виконання заходів Програми протягом 2016-2020 років.
 1. Інформацію про хід виконання даної Програми заслуховувати щорічно на сесії міської ради в І кварталі починаючи з 2017 року.
 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Володимира Смолія.

 

Міський голова                                                                    Володимир Гаразд

Затверджено:
рішенням міської ради
від 06.04.2016. № 171-6/2016 

ПРОГРАМА
розвитку футболу в Долинському районі
та місті Долині на 2016-2020 роки

Фізична культура і спорт – невід’ємна частина виховного процесу дітей, молоді та гармонійного розвитку населення. Її основне призначення – зміцнення здоров’я, підвищення фізичних можливостей людини, забезпечення здорового способу життя.

Нині футбол є однією з складових частин культурного життя суспільства. Цей найпопулярніший та найулюбленіший вид спорт охопив усі верстви населення. Ним займаються діти, молоді і ветерани, жінки та люди з обмеженими фізичними можливостями.

1. Передумови розроблення Програми

Програма розвитку футболу в Долинському районі та місті Долині на 2016-2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України «Про фізичну культуру та спорт».

Головною метою цієї Програми являється приведення системи аматорського футболу в регіоні у відповідність до потреб жителів району, сприяння його подальшому розвитку, забезпечення оздоровлення різних верств населення, підвищення рівня проведення змагань і досягнення високих спортивних результатів.

Футбол у нашому районі – це не просто спортивна гра, а соціальне явище, потрібне і вкрай корисне. Протягом останніх років сталися серйозні зміни в розвитку футболу. Це зумовлено іншим політико-економічним устроєм суспільного життя, в основі якого лежать нові форми власності та ринкові відносини. Сучасний соціально-економічний стан підприємств, установ і організацій району не сприяє розвитку футболу, як складового фактору, який має виховний вплив на усі верстви населення і особливо молодь.

Повільними темпами розвивається матеріально-технічна база. Намітилася тенденція зменшення футбольних полів, перехід висококваліфікованих фахівців в інші сфери діяльності.

Незадовільно розвивається сільський футбол у зв’язку із зміною форм власності на селі. Територіальні громади, органи місцевого самоврядування не взяли на себе відповідальність за розвиток цього популярного виду спорту.

2. Заходи Програми 

Заходи з реалізації Програми згруповано по наступних завданнях:

2.1. Управління футболом:

2.1.1. Розробити договір про співпрацю між районною федерацією футболу та управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Районна федерація футболу,
управлінням освіти, молоді та
спорту райдержадміністрації,
РЦФЗН «Спорт для всіх»
Щорічно

2.2. Дитячо-юнацький футбол:

2.2.1. Проводити роботу по відкриттю груп початкової підготовки ДЮСШ на базах сільських загальноосвітніх шкіл.

2.2.2. Розробити положення на кращий клас з футболу, щорічно проводити конкурси на кращий загальноосвітній заклад з організації та впровадження уроку футболу, стану дитячо-юнацького футболу та перспектив його розвитку.

2.2.3. Розробити програму матеріально-технічного забезпечення дитячо-юнацького футболу.

2.2.4. Розробити програму участі в змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч» в місцях відпочинку та оздоровлення дітей, за місцем проживання з залученням всіх загальноосвітніх закладів району, ДЮСШ.

2.2.5. Проведення традиційних та створення нових турнірів із залученням сільських шкіл району.

Районна федерація футболу,
управлінням освіти, молоді та
спорту райдержадміністрації,
РЦФЗН «Спорт для всіх»
Щорічно

2.3. Любительський футбол:

2.3.1. Розглядати на засіданнях районної федерації футболу питання про стан любительського футболу в районі та перспективи його розвитку.

Районна федерація футболу
Щорічно

2.3.2. Розробляти єдиний календар змагань серед любительських колективів, забезпечувати їх участь в обласних змаганнях.

Районна федерація футболу,
ВФСТ „Колос” АПК  України,
РЦФЗН «Спорт для всіх»
Щорічно

2.3.3. Вдосконалення системи та регламенту проведення чемпіонату та першості області з футболу – перехід на систему «осінь-весна» – 2016-2018рр.

Районна федерація футболу,
ВФСТ „Колос” АПК  України
Щорічно

2.3.4. Внесення всіх гравців до Єдиної бази федерації футболу України

Районна федерація футболу
Щорічно 

2.3.5. Підтримка розвитку базової аматорської футбольної команди міста та району – «Нафтовик» (Долина) для участі в першості області. Філософія функціонування клубу – платформа для стабільної ігрової практики та вдосконалення майстерності місцевих вихованців.

2.3.5.1. В перехідному чемпіонату області сезону 2016 року передбачається участь команди в змаганнях на базі існуючого СФК «Нафтовик». Бюджетні кошти в рамках фінансування клубу передбачено використовувати на заробітну плату адмінперсоналу, гравців та тренерського складу, витрати пов’язані з проведенням навчально-тренувальних зборів, транспортними перевезеннями, придбання спортінвентарю (форма, м’ячі та інші матеріали) та інші витрати.

2.3.5.2. Починаючи з чемпіонату області сезону 2016/17 років футбольна команда «Нафтовик» виступатиме в першості області на базі новоствореного клубу, засновниками якого виступлять Долинська районна та міська ради. Відповідно, фінансування клубу буде забезпечуватись в основному за рахунок коштів районного та міського бюджетів. За рахунок цього фінансування передбачено аналогічно покривати видатки на заробітну плату адмінперсоналу, гравців та тренерського складу, витрати пов’язані з проведенням навчально-тренувальних зборів, транспортними перевезеннями, придбання спортінвентарю (форма, м’ячі та інші матеріали) та інші витрати. Також заплановано провести роботу з метою долучення до фінансування клубу місцевих спонсорів та меценатів.

Районна федерація футболу,
СФК «Нафтовик»,
Новостворений футбольний клуб
Щорічно

2.4. Робота з підготовки, використання і підвищення кваліфікації фахівців з футболу:

2.4.1. Направляти тренерів ДЮСШ та всіх бажаючих на навчання на курси  категорії «С» федерації футболу Івано-Франківської області.

Районна федерація футболу,
Щорічно

2.5. Футзал, суддівство:

2.5.1. Провести роботу по створенню комітету футзалу при районній федерації футболу. 

Районна федерація футболу
2016 рік

2.5.2. Проводити першості кубок району серед команд школярів, колективів фізичної культури виробничої сфери.

Районна федерація футболу,
ВФСТ „Колос” АПК України,
РЦФЗН «Спорт для всіх»,
ТІЦ «Бойківщина»
Щорічно

2.5.3. Забезпечувати участь команди МФК «Долина», що сформована з кращих місцевих гравців, у змаганнях на першість області з футзалу.

Районна федерація футболу,
ТІЦ «Бойківщина»
Щорічно

2.5.4. Проводити спартакіаду «Повір у себе» серед спортсменів – інвалідів усіх груп.

РЦСССДМ,
Районна федерація футболу,
управлінням освіти, молоді та
спорту райдержадміністрації
Щорічно

2.5.5. Сприяти участі команди ветеранів району в обласних змаганнях з футболу і футзалу.

РЦФЗН «Спорт для всіх»,
Районна федерація футболу
ВФСТ „Колос” АПК України

2.5.6. Удосконалювати систему підготовки арбітрів, що обслуговують матчі чемпіонату і кубка району з футболу.

Районна федерації футболу,
ВФСТ  „Колос” АПК України
2016-2020 роки

2.5.7. Організувати проведення навчально-методичних семінарів для арбітрів-початківців, що обслуговують змагання серед аматорських команд.

Районна федерація футболу,
ВФСТ „Колос” АПК України
Щорічно

2.5.8. Організувати роботу постійно діючого семінару з правил гри у футбол для тренерів аматорських команд району.

Районна федерація футболу
Щорічно

2.6. Інформаційне забезпечення та популяризація футболу:

Важливість повноцінного інформаційного забезпечення діяльності у сфері розвитку футболу в зв’язку із вдосконаленням сучасних інформаційних технологій ставить нові завдання. Молоде покоління вболівальників із задоволенням користується новими засобами масової інформації. Поєднання традиційних методів популяризації футболу з використанням сучасних ІТ-технологій дозволить бути одним із лідерів регіональних футбольних організацій області у цьому важливому напрямку роботи. З цією метою передбачається:

 • розробка та вдосконалення роботи офіційного сайту Долинської районної федерації футболу
 • проведення текстових онлайн-трансляцій районних змагань з футболу
 • співпраця із засобами масової інформації району
 • підготовка та видання щорічних статистичних довідників за
 • підсумками футбольних сезонів

Районна федерація футболу,
ВФСТ „Колос” АПК України
Щорічно

2.7. Покращення матеріальної бази для занять футболом:

В рамках даного розділу Програми передбачається будівництво в населених пунктах Долинського району футбольних майданчиків із штучним покриттям (42 х 22 м), в першу чергу на базі Долинської ДЮСШ та стадіону «Нафтовик». Фінансування будівельних робіт заплановано забезпечити за рахунок коштів міського та районного бюджетів, а також коштів залучених спонсорів.

Наявність майданчиків із штучним покриттям дозволяє протягом року проводити навчально-тренувальні заняття та спортивно-масові заходи, залучаючи при цьому велику кількість дітей. Також зазначена інфраструктура слугуватиме розвитку футболу серед інших цільових категорій, зокрема «груп здоров’я», ветеранів, молоді тощо.

3. Фінансування заходів Програми на 2016-2020 роки з міського бюджету: 

Перелік заходів Фінансування по роках, тис. грн. Відповідальні за виконання
2016 2017 2018 2019 2020
1. Поточні видатки
1.1 Проведення Всеукраїнських

змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»

та спортивно-масових заходів серед дітей шкільного віку

Фінансування передбачатиметься в рамках програми діяльності ТІЦ «Бойківщина» ТІЦ «Бойківщина»
1.2 Проведення міжшкільного турніру з футзалу кубок НФК «Ураган»
1.3 Участь команди МФК «Долина» в змаганнях на першість області з футзалу
1.4 Фінансова підтримка ФК «Нафтовик» в чемпіонаті Івано-Франківської області 180* 250 300 300 300 СФК «Нафтовик», а починаючи з сезону 2016/17 – новостворений клуб
2. Капітальні видатки
2.1 Капітальний ремонт спортивних майданчиків з влаштуванням штучного покриття в місті Долина 750 1000 Долинська міська рада, Долинська районна рада

 

* – участь команди в перехідному (весняному) чемпіонаті (див. кошторис в додатку 1) та І-му колі чемпіонату області сезону 2016-2017 рр.

Додаток до програми розвитку футболу в
Долинському районі та місті
Долині на 2016-2020 роки
затвердженої рішенням міської ради
від 06.04.2016. № 171-6/2016

Для участі в змаганнях на першість Івано-Франківської області з футболу в 2016 році, при ФК «Нафтовик» буде укомплектовано 2 команди:

 • основний склад (16-18 гравців та 1 тренер);
 • юнацький склад (14-16 гравців та 1 тренер).

Змагання в рамках 2016 року передбачатимуть участь команди в перехідному (весняному) чемпіонаті (квітень-червень) та І колі наступного чемпіонату, який проводитиметься за системою осінь-весна.

Відповідно до регламенту перехідної весняної першості, ФК «Нафтовик» змагатиметься у регіональній Групі Б вищої ліги чемпіонату області, яка складається з 8 команд. Таким чином, кошторис участі команди в цій першості розрахована на 14 матчів групового турніру змагань та стикові матчі фінального етапу.

Участь команди у перехідному чемпіонаті 2016 року передбачається на базі існуючого СФК «Нафтовик» (фінансування через РЦ ФЗН «Спорт для всіх»). Починаючи з першості 2016/17 рр. і надалі команда прийматиме участь у змаганнях на базі новоствореного клубу, засновниками якого виступлять Долинська районна та міська ради.

Виходячи з вищенаведеного, кошторис участі команди в змаганнях на першість області в 2016 році становитиме:

№ з/п Стаття витрат Перехідний (весняний) чемпіонат І-ше коло чемпіонату 2016-17 рр.
1 Заробітна плата гравців основної команди та тренерів клубу (по угодах ЦПУ) 94 007,10 113 000,00
2 Заробітна плата адмінперсоналу (бухгалтер клубу) 4 500,00 4 500,00
3 Витрати на проведення навчально-тренувальних зборів для гравців і тренерів основного та юнацького складів (компенсація витрат на харчування) 76 800,00 76 000,00
4 Оплата реєстраційного внеску в ІФФФ 16 375,00 7 000,00
5 Оплата послуг з транспортних перевезень 8 800,00 9 500,00
6 Придбання спортивного інвентарю (форма, маніжки, м’ячі тощо) 30 000,00 30 000,00
РАЗОМ 230 482,10 230 000,00
В тому числі:

– районний бюджет

– міський бюджет

 

170 482,10

60 000,00

 

120 000,00

120 000,00